Контакт

Актуелно

Европа2 часа

(Видео) Хаос на протести против мерките во Германија, нападнати полицајци

Напади врз полицијци и новинари имаше на синоќешните протести на противниците на антиковид мерките во Германија. Во Росток дошло до...

Црна хроника3 часа

Oбвинение против двајца родители за родосквернавење и трговија со дете

По спроведена истражна постапка предметниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска до Основниот...

Европа4 часа

Русија го прогласи Навални за терорист

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој е во затвор една година, е вклучен на листата на терористи и екстремисти на...

Свет7 часа

Рамзан Кадиров: Да бев на местото на Путин, одамна ќе ја окупирав Украина

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека САД ја користат Украина за поставување воена база на нејзина територија, додавајќи дека доколку...

Регион8 часа

(Видео) Снегот ја блокираше Грција – повеќе области без струја, возачи заробени на патиштата

Снежна покривка синоќа ја прекри целата грчка престолнина, при што беше нарушен авиосообраќајот и заробени десетици возачи на патиштата. Најдраматична...