Контакт

Актуелно

Македонија12 минути

Павле Трајанов: Избори без техничка Влада

Пратеникот Павле Трајанов од Демократскиот сојуз објави дека на денешната лидерска средба се залагал за избори без техничка влада, Македонија да...

Македонија16 минути

Почна лидерската средба

Започна лидерската средба којашто се одржува на покана на претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во Собранието. На средбата присуствуваат претседателот...

Македонија40 минути

Јанушев: Дали во СВР Скопје имало пријава пред 5 дена дека убиецот е Палевски и зошто ништо не е преземено во однос на тоа?

„Денешната прес-конференција требаше да биде посветена на основаните сомневања за нелегалното следење на комуникации и злоупотребите кои се прават од...

Скопје42 минути

Општина Центар со препорака до јавните и угостителските објекти да ја приспособат музиката во согласност со трагичната смрт на Вања

Општина Центар по повод немилиот настан и трагичната смрт на Вања Ѓорчевска, ученичка во деветто одделение во ООУ „Јохан Хајнрих-Песталоци“,...

Македонија53 минути

Таравари: Нема да дозволиме да има дестабилизирање во Владата додека има шанси да се случат уставни промени

Арбен Таравари, претседател на Алијанса за Албанците, пред почетокот на денешната лидерска средба кажа дека се надева дека институциите ќе...