Контакт

Актуелно

Македонија21 минута

Загрижен сум за трупањето на војска на границата помеѓу Србија и Косово, вели Османи

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во улога на претседавач со ОБСЕ, имал телефонски разговор со министерот за надворешни работи...

Македонија39 минути

СДСМ го обвини Муцунски дека не работи ништо, општина Аеродром им порача да не ги кочат проектите

„Половина мандат Тимчо Муцунски во Аеродром потроши на лажни ветувања. Иако наследи полна општинска каса, за половина мандат Тимчо Муцунски...

Економија47 минути

Трговците да кажат ако дистрибутерите не им носат доволно производи, бара Трајковски

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на...

Свет52 минути

Усвоен законот за привремено финансирање: Американската Влада нема да биде блокирана

Американските пратеници во последен момент спречија блокада на американската влада. Во Конгресот синоќа се изгласа закон за финансирање на американската...

Македонија56 минути

Пожарот под Солунска глава се гаси со авион, ќе се вклучат и хеликоптери

Центарот за управување со кризи известува дека преку РЦУК Охрид, е добиена информација дека вчерашниот пожар, на отворен простор, во...