Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

СДСМ: Објавен е оглас за ангажирање на 200 нови образовни асистенти за учениците со попреченост

„Владата предводена од СДСМ продолжува да вложува во грижата за лицата со попреченост. Објавен е јавен оглас за ангажирање на...

Регион26 минути

Ердоган: Работиме на стабилноста и просперитетот на Балканот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Анкара работи на воспоставување стабилност и просперитет на Балканот, јави „Анадолија“. „Работиме на...

Црна хроника1 час

178 казнети возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...

Македонија1 час

За влез на ГП Табановце се чека околу 1 час, за излез на ГП Богородица 30-тина минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез...

Македонија2 часа

Сончево со мала до умерена локална облачност и температури до 38 степени

Денеска се очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд, грмежи...