Контакт

Актуелно

Економија1 час

Ковачевски: Изградбата на топловодот од РЕК до Битола се одвива побрзо од планираното

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски изврши увид во градежните работи на топловодот од РЕК Битола до Битола. „Задоволни...

Свет3 часа

Кралицата Елизабета имала рак на коските

Кралицата Елизабета Втора се борела со многу сериозна форма на рак во последните месеци од својот живот, се вели во...

Европа3 часа

Токаев положи заклетва

Касим-Жомарт Токаев, победникот на претседателските избори во Казахстан одржани на 20 ноември, положи заклетва и официјално го продолжи својот мандат...

Црна хроника4 часа

147 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Европа4 часа

Повеќето Германци не сакаат Меркел пак да биде канцелар

Повеќето Германци не би сакале Ангела Меркел повторно да биде канцелар, покажува истражувањето на јавното мислење. Околу 70 отсто од...