Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Малолетник пукал во куче, а погодил друго момче

Шеснаесетгодишно момче од скопското село Бојане вчера било рането со огнено оружје, по што било донесено во комплексот клиники „Мајка...

Македонија3 часа

Mакедонските државјани може да патуваат во Словенија со негативен ПЦР-тест не постар од 48 часа

За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР-тест не...

Европа3 часа

Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

Германската канцеларка, Ангела Меркел, рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источен Медитеран. Доаѓајќи на...

Македонија4 часа

Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик, со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

Македонија6 часа

„Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

„Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...