Контакт

Актуелно

Црна хроника60 минути

Кавадарчани пазареле со фалсификувани пари

Полицијата во Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за...

Црна хроника1 час

Шеесет и еден мигрант откриени во камион на патот Неготино – Скопје

Шеесет и еден мигрант вчера се откриени во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина...

Македонија2 часа

Почна акција за ослободување на заробени дрвја во Скопје

Градот Скопје во соработка со општините Центар, Карпош, Чаир и Аеродром денеска почна акција за ослободување поголем број заробени дрвја...

Македонија3 часа

(Видео) Клучни прашања останаа неодговорени, Јанева по говорот избега од новинарите

Специјалната обвинителка Катица Јанева одржа говор и избега од новинарите, а клучните прашања за нејзина вмешаност останаа неодговорени. Таа кратко...

Македонија4 часа

Маж со пушка се шета кај Кванташки пазар, очевидци тврдат дека убива кучиња

Возрасен маж е забележан со пушка во околината кај поранешна А1 телевизија, кај Кванташки пазар. Очевидци тврдат дека тој убива...