Контакт

Актуелно

Европа1 минута

Дали важат истите правила за политичарите како и за обичните граѓани за време на пандемијата?

Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот...

Свет44 минути

Во Русија рекорден број починати од коронавирус

Во Русија во последните 24 часа од коронавирус починале 232 луѓе и тоа е најголем број забележан досега. Со ова,...

Економија1 час

Македонците сè повеќе плаќаат со картички

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која ја разгледа годишната информација за плаќањата во 2019 година. Според платежната...

Црна хроника2 часа

Прегазен пешак во Автокоманда

Седумдесет и седумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа, коај се случила вчера во скопската населба Автокоманда. Според информациите на МВР,...

Македонија3 часа

Казнети 440 лица, кои вчера шетале без маски

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 440 прекршоци, информира...