Контакт

Актуелно

Забава3 минути

Принцот Хари денес ќе се појави пред британскиот суд

Принцот Хари денес треба да се појави пред Високиот суд во Лондон за да сведочи во својата тужба против издавачот...

Свет11 часа

Украина: Нашата офанзива се одвива во неколку правци, не се работи само за Бахмут

Украинската офанзива се одвива во неколку правци, дообјасни заменик-министерката за одбрана Хана Малиар за украинските медиуми. „Не се работи само...

Македонија13 часа

По 20 години, Вранишковски се враќа во МПЦ

По 20 години расчинетиот владика Јован Врнишкоски повторно се враќа во Македонската Православна Црква како епископ и ќе му биде отстапен...

Македонија15 часа

Медицинска сестра даде отказ од болницата во Струга, тврди дека добивала закани и била малтретирана

Медицинска сестра даде отказ од ЈЗУ Општа болница Струга – интерно одделение, обвинувајќи дека причината поради која што била принудена...

Црна хроника16 часа

Тетовец фатен со украдено гориво од паркиран камион

Полицијата приведе 32-годишен тетовец кој бил фатен со украдено гориво кај крстосницата за селата Требош и Џепчиште. При преглед во неговото...