Контакт

Актуелно

Црна хроника13 минути

Казнети 180 возачи во Скопје, 47 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (05.06.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...

Македонија16 минути

Променливо облачно, попладне дожд

Претпладне променливо облачно, попладне во северозападниот дел ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до...

Забава37 минути

Принцот Хари денес ќе се појави пред британскиот суд

Принцот Хари денес треба да се појави пред Високиот суд во Лондон за да сведочи во својата тужба против издавачот...

Свет12 часа

Украина: Нашата офанзива се одвива во неколку правци, не се работи само за Бахмут

Украинската офанзива се одвива во неколку правци, дообјасни заменик-министерката за одбрана Хана Малиар за украинските медиуми. „Не се работи само...

Македонија13 часа

По 20 години, Вранишковски се враќа во МПЦ

По 20 години расчинетиот владика Јован Врнишкоски повторно се враќа во Македонската Православна Црква како епископ и ќе му биде отстапен...