Контакт

Актуелно

Македонија18 минути

Сообраќајна несреќа на Јужен булевар, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа што се случи на Јужен булевар, сообраќајот во Центар е блокиран. Скопјани револтирани бидејќи долго време се...

Македонија1 час

МВР: Ги отфрламе шпекулациите за постоењето на киднапери и продажба на човечки органи

Министерството за внатрешни работи ги отфрла шпекулациите за постоењето на киднапери кои киднапираат поради препродажба на човечки органи. Оттаму велат дека...

Македонија2 часа

Арсовски: Вработени се и браќата на пратеничките Прентовиќ и Димовска-Симеска

Ниту политичкиот прогон, ниту насилството, ниту заканите по живот нема да нè спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата на...

Македонија4 часа

Обвинителството и адвокатите за 27 април од судот направија Собрание

По завршните зборови на Александар Василевски Нинџа, вчера заврши и последната фаза од судскиот процес за 27 април, но обвинителката...

Македонија4 часа

МВР за починатото лице во Волково: Нема видливи траги на насилство

Утрово неколку минути пред 10 часот во полиција било пријавено дека има починато женско лице во нива што се наоѓа...