Контакт

Актуелно

Европа1 минута

Се преврте автобус на фудбалски клуб, има загинати

Автобусот со фудбалерите на „Вила Марија Хелена“ излета од мостот кај реката Анг, на патот БР-116, јавуваат бразилските медиуми. Според...

Македонија38 минути

Маричиќ: Реформите, политичкиот дијалог и користењето на европските фондови пресудни за преговори со ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во своето обраќање на годишната конференција „Година на нови можности“...

Европа2 часа

Песков: Ситуацијата е безнадежна, води до вистинска ескалација

Оружјето што западните земји и го доставуваат на Украина доведува до ескалација на конфликтот, ситуацијата е во ќорсокак, изјави портпаролот...

Европа2 часа

Грчки воен авион се урна во Јонското Море, се трага по пилотите

Грчки спасувачи трагаат по двајцата пилоти на борбениот авион „Ф-4“ кој се урна во Јонското Море кај западна Грција, јави...

Македонија3 часа

Тупанчески: Мора да бидеме внимателни со ветингот, дали тој ќе биде парцијален или ќе се однесува на сите функционери

Министерот за правда Никола Тупанчески смета дека мора многу да се внимава за процесот на ветинг. Како пример ја посочи...