Контакт

Актуелно

Свет31 минута

Почина модниот креатор Карл Лагерфелд

Прочуениот германски моден креатор Карл Лагерфелд почина денеска на 86-годишна возраст, пренесе „Ројтерс“. Медиумите пренесуваат дека креативниот директор на модната...

Македонија58 минути

Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра

Обвинетиот поранешен член на ДИК, Бедредин Ибраими, во завршниот збор за случајот „Титаник 2″ на СЈО рече дека вкупната штета...

Крвав четврток2 часа

Дурловски: Доколку сум знаел за вакво сценарио за 27, осудете ме

Доколку најдете доказ за какво било мое учество, планирање, намера да бидам дел од некакво сценарио за 27 април, осудете...

Македонија3 часа

Во Вевчани пронајдена граната од Втората светска војна

Во Вевчани, Струшко, при чистење на одводен канал била пронајдена една рачна бомба со непознато потекло од Втората светска војна...

Свет3 часа

Захарова: Повикот на Трамп до војската на Венецуела е уцена

Повикот на американскиот претседател, Доналд Трамп, дo венецуелската војска да ја поддржи опозицијата предводена од Хуан Гваидо треба да се...