Контакт

Актуелно

Свет42 минути

(Видео) Уапсен маж кој со моторна пила им се заканувал на демонстрантите во Тексас

Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз....

Црна хроника58 минути

Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според...

Регион2 часа

Новиот премиер на Косово ги укина забраните за трговија со Белград

Новата косовска влада на премиерот Авдулах Хоти ги поништи решенијата со кои се наметнуваат мерки за реципроцитет кон централна Србија,...

Македонија3 часа

(Видео) Манчевски: Мицкоски мора да сноси кривична одговорност

Мицкоски мора да сноси кривична одговорност за прекршувањето на мерките, смета потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. „Во она што се...

Црна хроника4 часа

Ловна пушка и куршуми пронајдени во куќа во кавадаречко

Ловна пушка и куршуми биле пронајдени во куќа во кавадаречко. Сопственикот бил приведен и против него е поднесена кривична пријава....