Контакт

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Стотина птици паднале мртви на улица во Британија, засега не е познато зошто

Хана Стивенс вчера северно од селото Бодедерн во Велс била на патот кон својот доктор, кога на небото забележала големо...

Црна хроника3 часа

Возило излета од патот кај Дебарца и удри во пешак и паркирано возило

Синоќа на магистралниот пат Кичево – Охрид, во атарот на селото Радомирово, општина Дебарца, патничко возило управувано од Љ.В.(46) од...

Свет4 часа

Во Франција на 62 години во пензија, минимален износ 1.000 евра

Францускиот премиер, Едуар Филип, објави детали од контроверзната реформа на пензискиот систем, која изминативе денови предизвика масовни протести во Франција....

Економија5 часа

Отворена фабриката „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип

Фабриката „Кранфилд фаундри“ од денеска почнува со работа. Сместена е во Пробиштип, во индустриската зона Неокази, а ќе произведува и...

Свет5 часа

„Тајм“ ја прогласи Грета Тунберг за личност на годината

Американскиот магазин „Тајм“ ја прогласи тинејџерска активистка Грета Тунберг (16) за личност на годината. Младата Швеѓанка се истакна со својата...