Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Кривична за три лица од „Водостопанство“ поради злоупотреби со тендер

СВР Куманово поднесе кривична пријава против три лица за злоупотреба на службената положба и фалсификување на службена исправа, тројцата вработени...

Свет43 минути

Путин: Без гас повторно би можеле да се вратиме во пештерите

Рускиот претседател Владимир Путин остро ги критикуваше повиците за намалување на зависноста од гасот, како енергент, нагласувајќи дека таквите идеи...

Европа2 часа

Туск избран за претседател на Европската народна партија

Претседателот во заминување на Европскиот совет, Доналд Туск е избран за претседател на Европската народна партија (ЕПП). Ова беше одлучено...

Регион3 часа

Турција уапси адвокат ангажиран од германската амбасада

Турција уапси турски адвокат кого го ангажирала германската амбасада во Анкара, изјави германски дипломат од Министерството за надворешни работи. Се...

Свет3 часа

Силен земјотрес го погоди подрачјето меѓу Тајланд и Лаос

Силен потрес ноќеска го погоди подрачјето во близина на границата помеѓу Тајланд и Лаос. Според првичните информации, сè поминало без...