Контакт

Актуелно

Црна хроника40 минути

Побегна осуденик од струшкиот затвор

Осуденик побегна од затворот во Струга. Како што информира полицијата, вчера во полициската станица во Струга, овластено службено лице од...

Црна хроника1 час

Се бара притвор за дилерка на дрога од Куманово

Кумановското обвинителство поведе постапка против едно лице поради сомнение дека сторило кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Македонија2 часа

(Видео) Заев: Планираме да ги покачиме платите во образованието

Правиме сериозни планови, мотивирањето на наставниците за новите обврски во училиштата, да биде поткрепено и со поголеми плати во образованието,...

Европа3 часа

Столтенберг најави самит на НАТО на 3 и 4 декември во Лондон

Наредниот самит на НАТО ќе се одржи во Лондон на 3 и 4 декември, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс...

Македонија3 часа

Собраниска комисија ќе расправа за одземање на мандатот на Груевски

За денеска во 11 часот e закажана седницата на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања на која ќе се расправа за...