Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Европската Унија e официјално известена за новотo име

Европската Унија официјално е известена за промената на името во Северна Македонија, соопшти Службата за надворешни работи на ЕУ. „Срдечно...

Свет5 часа

Апликација што им овозможува на мажите да ги следат сопругите го шокираше светот

Во Саудсика Арабија се појави апликација што им овозможува на мажите да ги следат своите сопруги и ќерки. „Гугл“ и...

Македонија6 часа

Притворени 15 лица за криумчарење мигранти, меѓу осомничените и полицаец

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал...

Македонија7 часа

Судиите бараат 2 додатока на плата за да се уверат дека државата нема да ги изневери

Здружението на судиите на денешната седница на Управниот одбор заклучи дека понудените пакет-мерки за платите на судиите и останатите додатоци на плата...

Македонија9 часа

Давидовиќ: Патриотските здруженија биле искористени како заморчиња од УБК

Управата за безбедност и контраразузнавање ги регрутирала и ги искористила како заморчиња патриотските здруженија да влезат во Собранието. Нинџа имал...