Контакт

Актуелно

Црна хроника19 минути

Македонец почина на паркинг на ски-центар кај Банско

Педесетитригодишен Македонец починал на паркинг на ски-центарот Кулино кај Разлог, откако ненадејно му се слошило. Според информациите од бугарските медиуми,...

Регион36 минути

„Ти ќе ја предадеш нашата Македонија“ – постери со пратениците се појавија во Грција

Постери со кои се повикуваат грчките пратеници да гласаат против преспанскиот договор во парламентот, осамнаа низ повеќе градови во Грција,...

Македонија1 час

(Видео) Мицевски лут на Дескоска: Поднесуваме амандмани, а Вие веднаш велите дека блокираме

Денеска, на дневен ред имаме важен реформски закон, кој за две недели трипати го ставате и повлекувате, рече координаторот на...

Македонија2 часа

По оставката во ДИК поради бонусите, Виолета Дума го советува премиерот Заев

Поранешната судијка Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија поради бонусите, го советува...

Македонија3 часа

(Видео) Митревски: Очекуваме антикорупциска комисија да се формира до изборите

Ќе ги искористиме сите можности до изборите да се формира антикорупциска комисија, вели координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован...