Контакт

Актуелно

Македонија56 минути

(Видео) Екологистите децидни, ние не сме Африка, па да отвораме рудници

Плодната почва и воздухот трајно ќе бидат уништени, а Македонија ќе биде претворена во пустина ако не се спречи отворањето...

Македонија1 час

ИВЗ обвинува за исламофобија оти државата не ѝ го враќа имотот

Исламската верска заедница тврди дека поседува имот во половина Скопје, кој бара да си го врати преку процесот за денационализација....

Македонија1 час

Министерството за правда: Од ВМРО-ДПМНЕ, наместо амандмани, добивме есеистички текст

Во Законот за Јавното обвинителство, кој го испрати Министерството за правда во собраниска процедура, се имплементирани сите меѓународни принципи. Министерството...

Македонија3 часа

Отворен првиот контакт-центар за глуви и наглуви

Денеска почна со работа првиот контакт-центар за глуви и наглуви лица кој е дел од програмата на  Сојузот на глувите...

Европа3 часа

Се заоструваат правилата за авторските права на интернет, ЕУ го усвои контроверзниот член 13

Европскиот парламент го изгласа контроверзниот член 13 со кој се заоструваат правилата за почитување на авторските права на интернет. Членот...