Контакт

Актуелно

Свет14 часа

Во Германија уапсени 11 лица осомничени за подготовка на терористички напад

Германската полиција во Франкфурт уапсила 11 луѓе осомничени дека планирале терористички напад со автомобил и огнено оружје. Меѓу нив се...

Спорт14 часа

УЕФА ќе го гони Нејмар за навреда на судија преку „Инстаграм“

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар, е обвинет за навредување или малтретирање фудбалски судија кога Бразилецот објави на „Инстаграм“ лут пост...

Свет15 часа

Три милиони Британци сe за останување во ЕУ

Бројот на потписници на петицијата, со која се повикува британската влада да го повлече членот 50 за излез на Велика...

Култура18 часа

(Видеоинтервју) Членството на ДПМ треба да се подмлади, но популарноста на социјалните мрежи не е единствен критериум

За волшебниот круг што се создава кога издаваштвото и писателите зависат од поддршката на Министерството за култура па се создаваат...

Свет19 часа

(Видео) Кинез ја продал едногодишната ќерка поради коцкарски долгови

Кинез ја продал својата ќерка откако западнал во долгови со коцкање преку интернет. Минатиот ноември, невработениот маж ја изнел својата...