Контакт

Актуелно

Избори 201911 минута

МОСТ: Прилепчанец гласал заедно со сопругата, откако видел дека го нема во списокот

Според потврдените информации, добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ, гласањето се одвива во најдобар ред, без посериозни неправилности....

Избори 201960 минути

(Видео) МВР: Регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче

Министерството за внатрешни работи информира дека од изутринава се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување...

Избори 20192 часа

ДИК отвори телефонска линија за лица со оштетен слух и говор

Новина на овие избори е телефонска линија во Државната изборна комисија (ДИК) за лица со оштетен слух и говор. Портпаролката...

Свет3 часа

Уште една експлозија во Шри Ланка, бројот на повредени се искачи на 560

Уште една, седма експлозија погоди хотел во Коломбо, Шри Ланка при што загинаа две лица. Бројот на загинати во претходните...

Избори 20194 часа

МОСТ: Отворени се сите гласачки места, освен во Студеничани

Според информациите од набљудувачите и регионалните координатори, отворени се сите гласачки места на кои МОСТ има распоредено свои набљудувачи, освен...