Контакт

Актуелно

Вести8 минути

Почна дебатата за недоверба на владата на британската премиерка Тереза Меј

Во бритнаскиот парламент започна дебата, пред гласањето на недоверба во владата на премиерката Тереза ​​Меј. Во првото обраќање на лидерот...

Црна хроника24 минути

Кумановец преку „Фејсбук“ им се заканувал на пратеници

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР во координација со Основното јавно обвинителство Куманово презеде мерки кога на...

Црна хроника1 час

Македонец почина на паркинг на ски-центар кај Банско

Педесет и тригодишен Македонец почина на паркинг на ски-центарот Кулино кај Разлог кога ненадејно му се слошило. Според информациите од...

Регион2 часа

„Ти ќе ја предадеш нашата Македонија“ – постери со пратениците се појавија во Грција

Постери со кои се повикуваат грчките пратеници да гласаат против преспанскиот договор во парламентот осамнаа во повеќе градови во Грција,...

Македонија2 часа

(Видео) Мицевски лут на Дескоска: Поднесуваме амандмани, а Вие веднаш велите дека блокираме

Денеска, на дневен ред имаме важен реформски закон, кој за две недели трипати го ставате и повлекувате, рече координаторот на...