Контакт

Актуелно

Свет1 час

Макрон: Унилатерализмот раѓа национализам, кој води до војни

Светот денеска се соочува со криза на политичките и економските системи, а унилатерализмот раѓа национализам, кој води до овјни, порача...

Македонија3 часа

Герила-акција за Расадник: Дрвјата родија згради

Нова герила-акција во врска со актуелниот проект на Општина Кисела Вода за изградба на нови 100 згради во Расадникот. „Дрвјата...

Свет3 часа

Клинтон: Срамно е тоа што Британија не го објавува извештајот за руското мешање во изборите

Необјасниво и срамно е што владата на Велика Британија сè уште не објавила извештај за наводното руско мешање во британската...

Регион3 часа

Вучиќ со Макрон разговарал за иницијативата за мини шенген

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави во Париз дека имал многу срдечен, отворен и пријателски разговор со францускиот претседател Емануел Макрон....

Македонија3 часа

Предлог-буџетот за 2020 година денеска на владина седница

Предлог-буџетот за 2020 година денеска ќе се најде на редовната владина седница, што ќе се одржи во Тетово со почеток...