Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Земјотрес во Корча, почувствуван и во Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денеска во 17 часот и 35 минути, регистрира...

Македонија7 часа

Студентите ќе полагаат испити со маски и ракавици, забрането е групирање за време на паузи

Владата објави Протокол за утврдување и постапување на јавните и приватните високообразовни установи во земјата, односно единиците во состав на...

Македонија7 часа

Владата: МВР да ги стопира тековните постапки за распоредувања и унапредувања

Владата на денешната седница донесе заклучок да го задолжи Министерството за внатрешни работи да ги стопира тековните постапки за распоредувања...

Македонија8 часа

Мицкоски: Власта глумеше нова нормалност поради брзи избори

Владата глумеше изнасилена нормалност, основана на нездрави основи кои овие денови гледаме дека завршуваат со класична капитулација, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија9 часа

Џафери: Лидерите да најдат консензус за изборите додека трае вонредната состојба

Претседателот на Собрание во заминување, Талат Џафери, по состанокот на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски, посочи дека новите 14...