Контакт

Актуелно

Спорт1 час

Надал: При вакви услови не би патувал на Флешинг медоуз

Рафаел Надал вели дека доколку условите се такви како во моментот, тој не би патувал на САД опен на Флешинг...

Црна хроника2 часа

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вчера, во 23.40 часот, пријавила во полиција дека во неколку наврати...

Општество3 часа

Филипче: Денеска стигнаа и преостанатите 8 респираторни машини, добивме вкупно 20 од ЕУ

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор за странска помош во земјава, заедно...

Политика4 часа

Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе  предвид...

Свет5 часа

(Видео) Огромно свлечиште однесе неколку домови во море во Норвешка

Свлечиште во северниот дел на Норвешка зафати осум куќи и ги одвлече во морето, а еден локален жител го снимил...