Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Полицискиот час нема да важи за оние кои помагаат на неподвижни и лица со деменција

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни,...

Црна хроника1 час

Тетовец бегајќи со автомобил со наркотици оштетил полициски возила и наплатна рампа

Триесет и тригодишен тетовец од Пирок бил уапсен од полицијата во тетовско Сиричино во вечерните часови на 2 април. Како...

Европа2 часа

Раздвижен ден на италијански пазар и покрај строгите мерки поради коронавирусот

На почетокот на март, кога состојбата со коронавирусот во Италија стана многу тешка, премиерот Џузепе Конте воведе карантин во земјата....

Регион2 часа

Нови 305 заразени со коронавирус во Србија, вкупно 1.476

Според најновите податоци од српското Министерство за здравство, регистрирани се нови 305 случаи на коронавирус во Србија. Во последните 24...

Македонија2 часа

(Видео) Донација од Словенија во вредност од 110 илјади евра во заштитна опрема за македонските полицајци

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска, на Меѓународниот аеродром „Скопје“ ја прими донацијата од владата на Република Словенија за...