Контакт

Актуелно

Свет11 час

Брат и сестра преживеале една експлозија на Шри Ланка и почнале да бегаат, но не успеале да се спасат

Меѓу над 320 жртви кои загинаа при експлозиите во Шри Ланка се и Даниел и Амели Линзи, брат и сестра...

Свет12 часа

Израел ќе именува населба по Трамп

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, денеска објави дека нова населба на Голанската Висорамнина ќе биде именувана по американскиот претседател, Доналд Трамп,...

Македонија13 часа

Полиција пред ИВЗ, тензии за тоа кој да биде нов поглавар

Тензично e попладнево пред седиштето на Исламската верска заедница (ИВЗ), каде што се одржува состанок за смена на поглаварот Сулејман...

Свет14 часа

Исламска држава објави фотографија на бомбашите од Шри Ланка

Исламска држава презеде одговорност за бомбашките напади во Шри Ланка, во кои на Велигден беа убиени најмалку 320 лица, објави...

Свет16 часа

(Видео) Премиерот на Шри Ланка јавно откри: Можеше да се спречат бомбашките напади

Премиерот на Шри Ланка, Ранил Викремесинге, денеска одржа прес-конференција на која зборуваше за нови детали во врска со терористичките напади...