Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Годишно во земјава има 600 предвреме родени бебиња

По повод одбележувањето на 17 ноември- Светскиот ден на предвреме родените дечиња, ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство како најповикана...

Европа12 часа

Во пресрет на годишнината од Кадифената револуција, илјадници Чеси повторно на протести

Речиси четвртина милион Чеси протестираа против премиерот и претседателот, обвинувајќи ги за поткопување на демократијата во оваа длабоко поделена нација,...

Црна хроника14 часа

Во комбе во Кумановско пронајдени 12 мигранти

Дванаесет мигранти од кои седум од Авганистан и петмина од Пакистан биле пронајдени од страна на полициски службеници во комбе...

Регион15 часа

Вучиќ: Им благодарам на докторите, од понеделник сум во полн работен погон

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој беше примен на одделение на Воената медицинска академија (ВМА) во Белград поради проблеми со срцето,...

Црна хроника17 часа

Расправија на интернет завршила со тепачка на улица

Скопјанец на возраст од 21 година во вечерните часови на 15. ноември бил нападнат на улица од две други лица....