Контакт

Актуелно

Свет35 минути

Хасан Рохани: Ние сме чувари на безбедноста на Персискиот Залив

Иран беше и ќе биде чувар на безбедноста и слободната пловидба во Персискиот Залив, Ормускиот Проток и Оманското Море, рече...

Свет54 минути

Венецуела повторно без струја

Каракас и повеќе од половина сојузни држави во Венецуела вчера останаа без струја, а властите тврдат дека во прашање е...

Македонија2 часа

Отворена истрага за разбојништвото во казиното „Адмирал“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано...

Македонија3 часа

Села бара јавен обвинител од странство

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинителство. Тој истакна дека ќе...

Македонија3 часа

Сончево време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено по должината...