Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Москва воведува строги мерки: Баровите и рестораните достапни само за вакцинирани посетители

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата...

Економија3 часа

Намалувањето на ДДВ за струја усвоено од Владата

Владата го усвои предлогот на Министерството за финансии за намалување на ДДВ за електрична енергија за домаќинства, објави на социјалните...

Македонија6 часа

(Видео) Николоски: Сам дојдов да лобирам за датум за преговори, никој од власта не е во Луксембург

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија,...

Регион7 часа

(Видео) Вучиќ: Зошто не ги одделивте Алепо и Хомс од Дамаск, само на Србите им одзедовте?

Во српското Собрание во тек е 5-та специјална седница, на која претседателот Александар Вучиќ ќе ги информира пратениците за текот...

Македонија8 часа

Судењето против Камчев за „Плацеви на Водно“ почнува на 16 јули

Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно“, ќе почне на 16 јули. Како што соопшти Кривичниот...