Контакт

Актуелно

Свет12 часа

(Видео) Изгореа 35 брода во Алабама, има мртви

Најмалку осум лица загинаа денеска во пожар кој проголта најмалку 35 брода закотвени покрај реката Тенеси. Шефот на противпожарната бригада,...

Свет13 часа

Заврши спасувачката операција по земјотресот во Турција

Во Турција заврши спасувачката операција по земјотресот во петокот, во кој загинаа 41 лице. Акцијата беше стопирана кога службите за...

Регион13 часа

Рама: Меркел го поддржува балканскиот мини шенген

Германската канцеларка, Ангела Меркел, го поддржува балканскиот мини шенген и е убеденa дека овој процес ќе добие поголема поддршка, изјави...

Црна хроника14 часа

Кичевец со прострелна рана во градите пронајден во својот дом

Педесетгодишен маж од Кичево бил пронајден починат во семејниот дом со прострелна рана во пределот на градите. Увид на местото...

Македонија17 часа

МНР: Нема заразени македонски државјани од коронавирус во Кина

Македонското дипломатско конзуларно претставништво во Кина информира дека досега не е пријавен ниту еден случај на македонски државјанин заболен со...