Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Туристите заразени од коронавирус во Црна Гора ќе бидат третирани на трошок на државата

Во пресрет на туристичката сезона во Црна Гора здравствените протоколи се финализирани, а Владата донесе одлука за обезбедување болничко лекување...

Македонија2 часа

Бочварски: Стан за семејството на девојката чии органи беа донирани и спасија други животи

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на социјалните мрежи напиша дека денеска на седница на Комисијата за станбени прашања...

Регион3 часа

Грција се подготвува за пристигнување туристи, презентиран планот за ублажување на мерките

Грчката влада го претстави нацрт-планот за олеснување на ограничувањата наметнати од пандемијата на коронавирусот очекувајќи туристите да пристигнат во средината...

Регион4 часа

Шаленберг: 2021 година не смее да биде изгубена година за Балканот и за ЕУ

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе разговараат за Русија и Западен Балкан на состанокот в понеделник во Брисел. По...

Свет4 часа

(Видео) Познато е каде на Земјата може да паднат делови од кинеската ракета

Повеќето остатоци од големата кинеска ракета за кои се очекува дека викендов ќе се вратат во атмосферата ќе изгорат при...