Контакт

Актуелно

Македонија9 часа

Блесна новогодишната елка во Скопје

Со вeчерашното светнување на елката на плоштадот Македонија и отворањето на новогодишниот базар „Винтерленд“ симболично се означи почетокот на новогодишните...

Свет13 часа

Четворица мртви во нападот во воената база на Флорида

Четири лица, вклучувајќи го и осомничениот напаѓач, се убиени денеска во военопоморската база Пенсакола, во американската сојузна држава Флорида, јавуваат...

Црна хроника14 часа

Ограбени две цркви во Чучер Сандево

Во текот на вчерашниот ден пријавени се кражби во црвката „Св. Меркуриј“ во селото Мирковци и во манастирот „Св. Никита“ во...

Црна хроника15 часа

Скопјанка го пријавила зетот дека се обидел да ја силува

Дваесет и осумгодишна жена од Скопје пријавила дека во станот во кој живеат сестра ѝ и зет ѝ, зетот се...

Европа17 часа

(Видео) Меркел и Моравјецки положија цвеќе на Ѕидот на смртта во Аушвиц

Германската канцеларка Ангела Меркел и полскиот премиер Матеуш Моравjeцки положија цвеќе на Ѕидот на смртта во поранешниот нацистички логор на...