Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка...

Европа18 минути

На јахта во Малта уапсен бизнисмен поради убиството на истражувачката новинарка

Полицијата на Малта го уапси познатиот бизнисмен Јороген Фенех, откако ја пресретнла неговата јахта. Фенех бил приведен од страна на...

Култура24 минути

„Недела на полски филм: Светот на Кшиштоф Кјешловски“ во Кинотека

Ноемвриската програма на Кинотеката нуди филмови на славниот полски режисер Кшиштоф Кјешловски кои ќе бидат прикажани во рамки на „Недела...

Европа30 минути

Родната куќа на Хитлер станува седиште на полицијата

Одлуката за иднината на родната куќа на Адолф Хитлер во Браунау, Австрија, по неколкугодишни судски процеси, конечно е донесена, во...

Регион2 часа

Поранешен министер на Малдиви обвинет дека зел два милиона долари за признавање на Косово

Поранешниот министер за надворешни работи на Малдиви, Ахмед Шахид, е обвинет дека примил два милиона долари за признавање на независноста...