Контакт

Актуелно

Свет7 минути

(Видео) Се сруши мост во Вашингтон, повредени се повеќе лица

Пешачки мост се урна во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека еден камион останал заробен...

Црна хроника15 часа

Скопјанец го избол својот колега на работното место и се дал во бегство

Полицијата трага по скопјанец кој го избол со нож својот колега, во фирма во селото Миладиновци. Како што соопшти МВР,...

Спорт15 часа

Конте: Италија, Белгија, Германија или Франција ќе го освојат ЕУРО2020

Поранешниот италијански селектор, довчерашниот тренер на Интер – Антонио Конте верува дека „Азурите“ можат да ја освојат европската титула на...

Регион16 часа

Рама: ЕУ потфрли повторно и не го одржа ветувањето

Ние не сме тие кои не успеавме, туку ЕУ која повторно потфрли и не го одржа ветувањето, изјави премиерот на...

Македонија16 часа

Димитров: Сè потешко станува да им зборувам на граѓаните за европска интеграција

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ветувањето...