Контакт

Актуелно

Свет28 минути

Основачот на софтверската компанија „Мекафи“ пронајден мртов во затворска ќелија

Американскиот тајкун Џон Мекафи, креаторот на популарната програма за безбедност на Интернет, беше пронајден мртов во затворска ќелија во Шпанија,...

Македонија39 минути

Денеска и во наредните денови со температури над 40-тиот степен

Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за...

Свет52 минути

(Видео) Се сруши мост во Вашингтон, повредени се повеќе лица

Пешачки мост се урна во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека еден камион останал заробен...

Црна хроника15 часа

Скопјанец го избол својот колега на работното место и се дал во бегство

Полицијата трага по скопјанец кој го избол со нож својот колега, во фирма во селото Миладиновци. Како што соопшти МВР,...

Спорт15 часа

Конте: Италија, Белгија, Германија или Франција ќе го освојат ЕУРО2020

Поранешниот италијански селектор, довчерашниот тренер на Интер – Антонио Конте верува дека „Азурите“ можат да ја освојат европската титула на...