Контакт

Актуелно

Македонија56 минути

(Видео) Арсовски: Во телефонскиoт разговор со лажната Грета Тунберг, Заев ја понижи Македонија

Тажното и понижувачко аудио кое се појави на „Jутјуб“ каде што Зоран Заев како премиер разговара со наводната Грета Тунберг,...

Македонија57 минути

(Видео) Петров: Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје

Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје, изјави потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. Во таа насока, додаде...

Регион2 часа

(Видео) Запалена познатата статуа на Меланија Трамп во Словенија

Дрвената статуа на американската прва дама Меланија Трамп во близина на нејзиниот роден град Севница во Словенија, е запалена и...

Свет2 часа

Русија одобри нов лек против коронавирусот

Русија одобри нов антивирусен лек, „коронавир“, за лекување пациенти со Ковид-19, соопшти во средата руската фармацевтска компанија „Р-фарм“ во моменти...

Македонија3 часа

Спасовски: Најдобро и ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да останат во опозиција

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, се обрати во Чаир со пораката дека оваа општина покажува како се...