Контакт

Актуелно

Македонија15 минути

Народен правобранител: На училиште или од дома, образованието мора да му биде достапно на секое дете

Имајќи го предвид значењето на образованието за правилниот развој на детето и изградбата на неговата личност, Народниот правобранител во пресрет...

Регион32 минути

Корона-бум во Словенија

Нов рекорден број на пациенти за еден ден е забележан во Словенија, бидејќи 203 лица биле позитивни на коронавирус, додека...

Свет3 часа

Њујорк воведува казни за тие што нема да носат маски

Њујорк ќе воведе казни за сите што нема да носат маски сè додека бројот на позитивни случаи се качува над...

Регион3 часа

Во Хрватска 213 нови случаи на коронавирус и петмина починати

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 213 нови случаи на коронавирус, пет лица починале, а бројот на активни...

Свет4 часа

Ерменија и Азербејџан одбиваат мировни преговори

Лидерите на Азербејџан и Ерменија го отфрлија предлогот за мировни преговори обвинувајќи се едни со други за попречување на преговорите...