Контакт

Актуелно

Актуелно8 минути

Поради компликации од Ковид-19, почина поранешниот министер за култура Благој Стефановски

Поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге почина на 67-годишна возраст поради компликации од...

Регион1 час

Словенија го објави планот за отворање на економијата

Словенечката влада денеска одреди критериуми според кои одредени дејности постепено ќе се отвораат по најстрогите мерки за заштита од вирусот...

Црна хроника2 часа

Лекари од брзата помош биле нападнати од скопјанец кого дошле да го спасуваат

Синоќа околу два часот по полноќ од страна на Службата за итна медицинска помош во скопската полиција бил пријавен несекојдневен...

Македонија3 часа

МВР: Граѓаните да внимаваат при продажба на автомобили

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила. „Од...

Македонија3 часа

(Видео) За седум дена извршени 4.080 инспекции, затворени два угостителски објекта

Од 23 ноември до 29 ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени вкупно 4.080 контроли, по основ на...