Контакт

Актуелно

Црна хроника14 минути

Пожар во затворот во Шуто Оризари

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари. Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од...

Македонија1 час

Tетово набави пет автобуси за градски превоз

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави...

Македонија3 часа

Ковачки: Македонија е без највисок воен претставник во НАТО оти кандидатот бил одбиен од Алијансата

Македонија веќе 2 и пол години е без највисок воен претставник во седиштето на НАТО во Брисел. Причината за тоа...

Македонија3 часа

(Видео) СДСМ го обвини Апасиев за ширење на говор на омраза на социјалните мрежи

Скандалозна, екстремна и заканувачка порака испрати лидерот на Левица, на својот фејсбук профил кој подоцна го избриша, истакна портпаролката на СДСМ,...

Регион6 часа

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

Заклучно со вчерашниот ден, 22.000 лица биле вакцинирани против коронавирус во Србија, а имунизациите биле извршени во 10 градови,  изјави државниот...