Контакт

Актуелно

Свет15 минути

Тројца убиени во напад со нож на железничка станица во Русија

Најмалку три лица се убиени утрово во напад со нож во близина на железничка станица во рускиот град Екатиринбург, пренесе...

Регион17 минути

Започнува самитот Брдо-Бриони: Целта е што побрзо приближување на Западен Балкан кон ЕУ

Балканските лидери учествуваат на самитот Брдо-Бриони. На самитот учествуваат претседателите на процесот, претседателите на Словенија и Хрватска, и лидерите на...

Македонија32 минути

Спасовски се вакцинираше против Ковид-19

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска во вакциналниот пункт во Куманово се вакцинираше против Ковид-19 со вакцината на „Синофарм“....

Свет50 минути

(Видео) Голем пожар во близина на Лос Анџелес, властите апелираат населението да се евакуира

Голем шумски пожар избувна недалеку од националниот парк Топанга во американската држава Калифорнија, а локалните власти бараат илјадници граѓани да...

Регион58 минути

Во Словенија од денеска редовна настава во училиштата, продолжено работно време на угостителите

Во Словенија продолжува ублажувањето на рестриктивните мерки, така што од денеска повторно започнуваат редовните часови на универзитетите и средните училишта,...