Контакт

Актуелно

Европа6 часа

Турција сака да стане вселенска сила, ги откри плановите за свој ракетен мотор

Турција има намера до крајот на оваа деценија да испрати ровер на Месечината, користејќи ракетен мотор од домашно производство, кој...

Македонија7 часа

Заев – Курц: Заедничка е обврската да се обезбеди европска иднина за Западен Балкан

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, денеска оствари билатерална средба со австрискиот канцелар и домаќин...

Црна хроника8 часа

Уапсени двајца гостиварци, пукале во жител на Дебар

Службеници од полициската станица Ростуше, вчера на местото викано „Ростушко анче“ ги уаспсиле А.А. (28) од гостиварското село Долна Бањица...

Регион8 часа

Австрија ќе обезбеди дополнителни милион дози вакцини за Западен Балкан

Австрија ќе обезбеди милион дози вакцини против Ковид-19 за земјите од Западен Балкан, покрај дозите што веќе ги испраќа во...

Свет10 часа

Повеќе од 350 доктори во Индонезија заболеле од Ковид-19 и по вакцинацијата

Повеќе од 350 доктори и здравствени работници во Индонезија се заразиле со Ковид-19, а десетици биле хоспитализирани. Сите имале примено...