Контакт

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Вo Мелбурн насилни протести против ковид-мерките, уапсени над 230 лица

Австралиската полиција уапси 235 лица во Мелбурн и 32 во Сиднеј, на недозволените собири против карантинот и мерките воведени поради...

Свет2 часа

Втор ден од парламентарните избори во Русија, опозицијата обвинува за местенки

Денеска низ Русија во тек е вториот ден од парламентарните избори, а избирачките места се отвораат во 11 различни временски...

Македонија6 часа

Акција низ скопските пазари – запленети 860 килограми режан тутун

Царинската управа, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција, спровеле заедничка акција против нелегална продажба на режан тутун...

Европа6 часа

Копенхаген прогласен за најбезбеден град во светот

Копенхаген е најбезбедниот град во светот, според индексот објавен од лондонската Economist Intelligence Unit, во која рангирани се 60 меѓународни...

Црна хроника7 часа

Во Скопје за еден ден казнети 184 возачи, од нив 39 за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (17 септември) спровела акциски контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат...