Контакт

Актуелно

Регион44 минути

Русија сака НАТО да се повлече од Бугарија и Романија

Безбедносните гаранции што Русија ги бара од Запад за повлекување на странски војници, оружје и опрема важат и за Бугарија...

Црна хроника2 часа

Ресенец се обидел да ограби банкомат, полицијата го приведе

Приведен е 36-годишник од Ресен, кој се обидел да изврши кражба од банкомат, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава поради...

Свет3 часа

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на...

Свет3 часа

(Видео) Голема експлозија во Гана – има мртви, уништени стотици згради

Експлозија во руралниот западен регион на Гана денеска срамни со земја стотици згради и загинаа непознат број жители кога камион...

Култура4 часа

„Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски на 22 јануари ќе го отвори 13. меѓународeн Филмски фестивал „Историка“ во...