Контакт

Актуелно

Регион1 час

(Видео) Поранешен фудбалер на „Звезда“, водач на наркоклан, кој шверцувал дрога: откриено кој стои зад шверцот на 324 килограми кокаин во Грција

Водач на шестчлената група, која вчера беше уапсена за 324 килограми кокаин во Солун, е 40-годишниот Живко Бакиќ, поранешен фудбалер...

Македонија2 часа

(Видео) Стоилковски: Милионерот Љушев, другар на Ковачевски од СДС, ја вработил сопругата како директор на сектор, во нормална држава би поднел оставка за непотизам

„Сè што е поврзано со СДС не е далеку од непотизам, корупција и криминал. И, секако, сето тоа поврзано со...

Македонија2 часа

Левицата со иницијатива до Уставниот суд за контроверзното именување улици во Скопје

Денеска, правниот тим на Левицата поднесе иницијатива за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за именување улици, донесена од...

Регион4 часа

Рама: Без преседан, Србија стана жртва

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во врска со обвинувањата на Приштина кон Мирослав Лајчак рече дека тоа се работи што...

Свет5 часа

(Видео) Голем гаф во ОН: „Слава на урината“ поздравна порака во центарот на Њујорк

Иако центар на случувањата во Њујорк е седницата на Генералното собрание на ОН, каде се собраа бројни светски лидери, „славата“...