Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

Партијата на Палевски: Ако се докаже дека тој и другите членови се виновни, нека бидат најстрого казнети

Политичката партија Десна, чијшто претседател е Љупчо Палевски – Палчо кој е осомничен за убиството на 14-годишната Вања и велешанецот...

Европа5 часа

Јохансон: ЕУ се соочува со огромен ризик од терористички напади

Европската унија во моментов се соочува со зголемен ризик од тероризам поради војната во Газа, изјави денеска еврокомесарката за внатрешни...

Европа7 часа

Замрзнат дожд го парализираше аеродромот во Минхен: пистите замрзнаа, летовите откажани

Поради замрзнат дожд утрово повторно беа прекинати летовите на аеродромот во Минхен. Портпаролот на аеродромот потврди за „ДПА“ дека сите...

Македонија8 часа

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Вистинскиот предзнак за убиството на Вања е свирепост – пукано во задушено дете кое требало да биде заложник во изнуда...

Црна хроника9 часа

Казни за 175 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...