Контакт

Актуелно

Македонија14 часа

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

СДСМ забега со штетите кои ги предизвикува за Македонија. Ковачевски дезертирал од Армијата, правејќи се болен, само за да не...

Црна хроника19 часа

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ и’ се заканувал на јавна обвинителка од Прилеп

Судот определи 8-дневен притвор за маж кој преку социјалните мрежи упатувал закани кон обвинителка и нејзиното семејство. Од Обвинителството поведоа...

Регион19 часа

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

За време на седумчасовниот престој на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турската делегација во Атина, безбедносните мерки беа драконски,...

Спорт20 часа

(Видео) 32 години од светската титула на Панчев и Најдоски со Црвена звезда

На денешен ден пред 32 години, на 8 декември 1991 година во Токио, фудбалерите на Црвена звезда го совладаа Коло...

Македонија22 часа

СДСМ до Мицкоски: Прикривањето докази е кривично дело

Христијан Мицкоски да не молчи за средбата Палевски, туку да одговори, порача СДСМ во сооштение. „Ако Мицкоски навистина има поинакви...