Контакт

Актуелно

Актуелно7 часа

Мајкл Мур: Речиси цел свет ги затвори границите за Американците, но може да ја посетите Северна Македонија

Познатиот американски политички активист, режисер, коментатор и писател Мајкл Мур, познат по своите отворени и критички погледи на глобализацијата, големите...

Регион7 часа

Во Унгарија нормален почеток на учебната година: „Не може училниците да останат празни“

Новата учебна година во Унгарија ќе започне на вообичаен начин, а училиштата ќе се отворат на 1 септември, соопшти денеска...

Европа8 часа

(Видео) Во штала за коњи откриена најголемата лабораторија за кокаин во Холандија

Најмалку 17 лица се во притвор, откако полицијата изврши рација во поранешна штала за јавање во Холандија. Шталата била претворена...

Македонија11 час

Влада: Моделот за образовниот процес ќе се донесе по мислењето на Комисијата за заразни болести

Конечната одлука за начинот на кој ќе се спроведува наставата од септември ќе биде донесена врз основа на мислењето на...

Македонија11 час

На Криволак ќе дојдат 170 американски војници за изведување на заедничка вежба

Владата донесе Одлука за влегување и престој на странски вооружени сили во земјава заради изведување на вежбовна активност. Одлуката се...