Контакт

Актуелно

Култура13 минути

Агенција за филм: Жешко лето за македонската кинематографија со изгледи за „Оскар“

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија ги сублимираше успесите и континуитетот на продукција во домашната кинематографија. Врз основа на...

Свет3 часа

Путин одликува двајца херои – пилотот и копилотот кои слетаа во поле и спасија 223 патници

Рускиот претседател Владимир Путин им ја додели титулата „Херој на Русија“ на двајцата пилоти на компанијата „Урал ерлајнс“, кои принудно...

Свет4 часа

Иранскиот тенкер „Грејс 1“ го напушти Гибралтар

Ираниот танкер „Грејс 1“ го напушти Гибралтар, еден ден откако властите на оваа британска територија на југот од Пиринејскиот полуостров,...

Црна хроника5 часа

Кривична за двајца прилепчани кај кои биле пронајдени 9.900 капсули „трамадол“

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против двајца прилепчани на возраст од 50 и 23 години кај кои биле пронајдени 9.900...

Македонија6 часа

(Видео) Мицкоски: Сакаат да ме вовлечат во играта, дека сум зел пари од Кичеец

Власта сака да ме вовлече и инкриминира во случајот „Рекет“, сакаат да создадат слика во јавноста дека Мицко зел пари...