Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Рјабков: Ако почне некаква војна без правила, Западот мора да биде подготвен на сѐ

„Нема да ја раскажувам содржината на нашите контрамерки. Западот и оние што го поддржуваат мора да бидат подготвени на сѐ....

Европа3 часа

(Видео) Тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши на интензивна поради удар во главата

Пратеник од турската опозиција денеска итно е префрлен во болница и сместен е на интензивна нега во Анкара поради удар...

Македонија4 часа

Советот на амбасадорите задоволен од најавата на Агелер за поагресивно разгледување на досиејата на корумпирани политичари

„Совет на амбасадорите со големо задоволство ја прими веста објавена на „Твитер“ од страна на амбасадорката на САД, Анџела Агелер,...

Црна хроника4 часа

Лишени од слобода петмина насилници, нападнале гледачи на фудбалски натпревар во Аеродром

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска ги лишија од слобода И. М., Д. М., Б....

Македонија5 часа

МВР: Дисциплински постапки за тројца полицајци, расчистен случајот со нелегалното користење „флешери“

По извршени детаљни проверки од страна на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, ја известуваме јавноста дека...