Контакт

Актуелно

Црна хроника29 минути

Кривични за македонски и албански државјани – пренеле 20 килограми марихуана за да ја продаваат

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истрага против пет лица –...

Регион1 час

(Видео) Путин пристигна во Белград

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во официјална посета на Србија, информира агенцијата „Танјуг“ и додава дека на аеродромот, каде...

Hitech2 часа

„Фејсбук“ вложува 300 милиони долари во развој на новинарството

Со појавата на дигиталните медиуми новинарството во изминатата една и пол деценија доживеа значајни промени. Многумина упатени во оваа професија...

Крвав четврток3 часа

МВР објави меѓународна потерница за избеганиот напаѓач на Села

Министерството за внатрешни работи на својата веб-страница ја објави меѓународната потерница за Никола Војминовски, кој го нападнал пратеникот Зијадин Села...

Македонија4 часа

Јавноста нема да ги чуе телефонските разговори за убиството кај Смилковското Езеро

Претседателот на судечкиот совет, кој го води случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро, ја исклучи јавноста од денешното...