Контакт

Најново

Daily news8 часа

Бежоска ја презеде функцијата гувернер на НБРМ

Анита Ангеловска Бежоска ја презеде функцијата гувернер на НБРМ. Со пофални зборови за работата на нејзиниот претходник Димитар Богов, таа...

Daily news12 часа

Димитров бара мудрост и нерви пред средбата со Коѕијас

„Пуштајте ми ве молам мудрост и нерви“ напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот фејсбук-профил пред да отпатува...

Daily news3 месеци

Демонстранти во Аргентина бараа да остане во сила законот против абортус

Неколку стотини луѓе протестираа поради нацрт-закон за укинување на забраната за абортус во Аргентина. На собирот организиран со слоган „За...

Daily news3 месеци

Притворен 23-годишен маж за нападот во Виена

Австриската полиција соопшти дека притворила 23-годишен маж, осомничен за нападот со нож во Виена, при што беа повредени четири лица....

Daily news3 месеци

Летовите до Израел ќе поминуваат низ воздушниот простор на Саудиска Арабија

Авион на „Ер Индија“ денеска леташе помеѓу Њу Делхи и Тел Авив во воздушниот простор на Саудиска Арабија, со што...