Контакт

Актуелно

Македонија13 минути

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

„Во конфликтот од 2001 инициран од терористите од денешната ДУИ раселени биле над 70.000 граѓани, голем број од тие семејства...

Македонија14 минути

Законот за канцеларија за поврат на имот влегува во собраниска процедура

Во собраниска процедура влегува законот за канцеларија за поврат на имот, информираат од Министерството за правда. -Со новиот закон, чиј...

Црна хроника22 минути

Полицијата во Битола „улови“ пијан малолетник, го врати кај родителите и му поднесе пријава

Полициски службеници од СВР Битола ноќеска во периодот од полноќ до 4 часот изутрина, спроведоа акциска контрола на подрачјето на...

Свет30 минути

„Нападите врз Хамас не го оправдуваат казнувањето на палестинскиот народ“, рече Лавров

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека не е прифатливо Израел да го користи нападот на Хамас на 7 октомври...

Македонија4 часа

ЦУК: Над илјада повици на 112 во последното деноноќие, најбарана Итната медицинска помош

Според последниот извештај, во Центарот за управување со кризи (ЦУК), имало вкупно 1.504 повици на Единствениот број за итни случаи...