Контакт

Актуелно

Регион5 часа

„Луфтханза“ од јуни повторно лета за Дубровник

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ најави обновување на летовите во јуни кон некои туристички дестинации, меѓу кои е и Дубровник.         „Луфтханза...

Регион6 часа

(Видео) Силно невреме во Хрватска, регистирани над 2000 молњи

Загреб денеска напладне беше зафатен од силно невреме проследено со громотевици. Според хрватските медиуми, од невремето биле зафатени и другите...

Спорт10 часа

(Видео) ММА фајтер меѓу деветте уапсени по пресметките со „калашникови“ во Москва

ММА фајтерот Џумбулат Балиев е меѓу деветте уапсени луѓе по „битката“ со „калашникови“ сред ден во Москва во неделата, објавуваат...

Свет10 часа

Унгарија ги отвори границите за српските граѓани

Унгарија ги отвори границите за српските државјани, објави денеска министерот за надворешни работи на таа земја, Питер Сијарто, на граничниот...

Регион11 час

Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа во Хрватска не е регистриран ниту еден нов случај на коронавирус, со што вкупниот број на...